Produkte > POWEREX > T720124504DN
T720124504DN POWEREX
t720.pdf
Hersteller: POWEREX
450A/1200V
auf Bestellung 58 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details T720124504DN POWEREX
Description: SCR MODULE 1.2KV 700A TO-200AC, Packaging: Bulk, Package / Case: TO-200AC, B-PUK, Mounting Type: Clamp On, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TJ), Structure: Single, Current - Gate Trigger (Igt) (Max): 150 mA, Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm): 7650A, 8400A, Number of SCRs, Diodes: 1 SCR, Current - On State (It (AV)) (Max): 450 A, Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max): 3 V, Current - On State (It (RMS)) (Max): 700 A, Voltage - Off State: 1.2 kV.
Weitere Produktangebote T720124504DN
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
T720124504DN Hersteller : Powerex Inc. t720.pdf Description: SCR MODULE 1.2KV 700A TO-200AC
Mounting Type: Clamp On
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TJ)
Structure: Single
Current - Gate Trigger (Igt) (Max): 150 mA
Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm): 7650A, 8400A
Number of SCRs, Diodes: 1 SCR
Current - On State (It (AV)) (Max): 450 A
Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max): 3 V
Current - On State (It (RMS)) (Max): 700 A
Voltage - Off State: 1.2 kV