Produkte > POWEREX > T720125504DN
T720125504DN POWEREX
t720.pdf
Hersteller: POWEREX
550A/1200V
auf Bestellung 59 Stücke:
Lieferzeit 21-28 Tag (e)
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details T720125504DN POWEREX
Description: SCR PHASE CTRL MOD 1200V 550A, Packaging: Bulk, Package / Case: TO-200AC, B-PUK, Mounting Type: Clamp On, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TJ), Structure: Single, Current - Gate Trigger (Igt) (Max): 150 mA, Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm): 9125A, 10000A, Number of SCRs, Diodes: 1 SCR, Current - On State (It (AV)) (Max): 550 A, Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max): 3 V, Current - On State (It (RMS)) (Max): 850 A, Voltage - Off State: 1.2 kV.
Weitere Produktangebote T720125504DN
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
T720125504DN Hersteller : Powerex Inc. t720.pdf Description: SCR PHASE CTRL MOD 1200V 550A
Packaging: Bulk
Package / Case: TO-200AC, B-PUK
Mounting Type: Clamp On
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TJ)
Structure: Single
Current - Gate Trigger (Igt) (Max): 150 mA
Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm): 9125A, 10000A
Number of SCRs, Diodes: 1 SCR
Current - On State (It (AV)) (Max): 550 A
Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max): 3 V
Current - On State (It (RMS)) (Max): 850 A
Voltage - Off State: 1.2 kV