Produkte > KYOCERA AVX COMPONENTS > TAJA105M025TNJ
TAJA105M025TNJ
TAJA105M025TNJ KYOCERA AVX Components
tajauto.pdf
Hersteller: KYOCERA AVX Components
Cap Tant Solid 1uF 25V A CASE 20% (3.2 X 1.6 X 1.6mm) Inward L SMD 3216-18 8 Ohm 125°C Automotive AEC-Q200 T/R
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details TAJA105M025TNJ KYOCERA AVX Components
Description: CAP TANT 1UF 20% 25V 1206, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±20%, Features: Automotive, Package / Case: 1206 (3216 Metric), Size / Dimension: 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm), Mounting Type: Surface Mount, Type: Molded, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Ratings: AEC-Q200, ESR (Equivalent Series Resistance): 8Ohm @ 100kHz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 125°C, Manufacturer Size Code: A, Height - Seated (Max): 0.071" (1.80mm), Part Status: Active, Capacitance: 1 µF, Voltage - Rated: 25 V, Grade: Automotive, Qualification: AEC-Q200.
Weitere Produktangebote TAJA105M025TNJ
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
TAJA105M025TNJ TAJA105M025TNJ Hersteller : KYOCERA AVX TAJ_AUTO.pdf Description: CAP TANT 1UF 20% 25V 1206
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±20%
Features: Automotive
Package / Case: 1206 (3216 Metric)
Size / Dimension: 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Mounting Type: Surface Mount
Type: Molded
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Ratings: AEC-Q200
ESR (Equivalent Series Resistance): 8Ohm @ 100kHz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 125°C
Manufacturer Size Code: A
Height - Seated (Max): 0.071" (1.80mm)
Part Status: Active
Capacitance: 1 µF
Voltage - Rated: 25 V
Grade: Automotive
Qualification: AEC-Q200
Produkt ist nicht verfügbar
TAJA105M025TNJ TAJA105M025TNJ Hersteller : KYOCERA AVX TAJ_AUTO.pdf Tantalum Capacitors - Solid SMD 25V 1uF 20% 1206 ESR = 8 Ohm
Description: Capacitor: tantalum; 1uF; 25VDC; SMD; A; 1206; ±20%; -55÷125°C; TAJ
Type of capacitor: tantalum
Capacitance: 1µF
Operating voltage: 25V DC
Mounting: SMD
Case: A
Case - inch: 1206
Case - mm: 3216
Tolerance: ±20%
Operating temperature: -55...125°C
Manufacturer series: TAJ
Roll diameter max.: 180mm