Produkte > KYOCERA AVX COMPONENTS > TAJA106M010SSJV
TAJA106M010SSJV KYOCERA AVX Components
taj.pdf
Hersteller: KYOCERA AVX Components
General Purpose SMT Chip Tantalum Capacitor Automotive AEC-Q200
Produktbewertung abgeben
Technische Details TAJA106M010SSJV KYOCERA AVX Components
Description: CAP TANT 10UF 20% 10V 1206, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±20%, Features: General Purpose, Package / Case: 1206 (3216 Metric), Size / Dimension: 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm), Mounting Type: Surface Mount, Type: Molded, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, ESR (Equivalent Series Resistance): 3Ohm @ 100kHz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 125°C, Manufacturer Size Code: A, Height - Seated (Max): 0.071" (1.80mm), Part Status: Active, Capacitance: 10 µF, Voltage - Rated: 10 V.
Weitere Produktangebote TAJA106M010SSJV
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
TAJA106M010SSJV TAJA106M010SSJV Hersteller : KYOCERA AVX TAJ.pdf Description: CAP TANT 10UF 20% 10V 1206
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±20%
Features: General Purpose
Package / Case: 1206 (3216 Metric)
Size / Dimension: 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Mounting Type: Surface Mount
Type: Molded
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
ESR (Equivalent Series Resistance): 3Ohm @ 100kHz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 125°C
Manufacturer Size Code: A
Height - Seated (Max): 0.071" (1.80mm)
Part Status: Active
Capacitance: 10 µF
Voltage - Rated: 10 V
Produkt ist nicht verfügbar
TAJA106M010SSJV TAJA106M010SSJV Hersteller : Kyocera AVX TAJ-3165264.pdf Tantalum Capacitors - Solid SMD 10V 10uF 20% 1206 ESR = 3 Ohm