Produkte > KYOCERA AVX COMPONENTS > TAJA225M020SSJV
TAJA225M020SSJV KYOCERA AVX Components
taj.pdf
Hersteller: KYOCERA AVX Components
General Purpose SMT Chip Tantalum Capacitor Automotive AEC-Q200
Produktbewertung abgeben
Technische Details TAJA225M020SSJV KYOCERA AVX Components
Description: CAP TANT 2.2UF 20% 20V 1206, Tolerance: ±20%, Features: General Purpose, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 1206 (3216 Metric), Size / Dimension: 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm), Mounting Type: Surface Mount, Type: Molded, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, ESR (Equivalent Series Resistance): 5.3Ohm @ 100kHz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 125°C, Manufacturer Size Code: A, Height - Seated (Max): 0.071" (1.80mm), Part Status: Active, Capacitance: 2.2 µF, Voltage - Rated: 20 V.
Weitere Produktangebote TAJA225M020SSJV
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
TAJA225M020SSJV TAJA225M020SSJV Hersteller : KYOCERA AVX TAJ.pdf Description: CAP TANT 2.2UF 20% 20V 1206
Tolerance: ±20%
Package / Case: 1206 (3216 Metric)
Size / Dimension: 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Mounting Type: Surface Mount
Type: Molded
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
ESR (Equivalent Series Resistance): 5.3Ohm @ 100kHz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 125°C
Manufacturer Size Code: A
Height - Seated (Max): 0.071" (1.80mm)
Part Status: Active
Capacitance: 2.2 µF
Voltage - Rated: 20 V
Produkt ist nicht verfügbar
TAJA225M020SSJV TAJA225M020SSJV Hersteller : KYOCERA AVX TAJ.pdf Tantalum Capacitors - Solid SMD 20V 2.2uF 20% 1206 E SR = 5.3 Ohm