TAJB226M020RNJ KYOCERA AVX Components
Hersteller: KYOCERA AVX Components
Cap Tant Solid 22uF 20V B CASE 20% (3.5 X 2.8 X 1.9mm) Inward L SMD 3528-21 1.8 Ohm 125°C T/R
Produktbewertung abgeben
Technische Details TAJB226M020RNJ KYOCERA AVX Components
Description: KYOCERA AVX - TAJB226M020RNJ - Tantalkondensator zur Oberflächenmontage, 22 µF, 20 V, 1411 [Metrisch 3528], ± 20%, 1.8 ohm, B, tariffCode: 85322100, Produkthöhe: 1.9mm, Bauform / Gehäuse des Kondensators: 1411 [Metrisch 3528], rohsCompliant: YES, Ausfallrate: -, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Kapazitätstoleranz: ± 20%, Qualifikation: AEC-Q200, isCanonical: Y, usEccn: EAR99, Betriebstemperatur, min.: -55°C, Äquivalenter Serienwiderstand (ESR): 1.8ohm, Produktlänge: 3.5mm, euEccn: NLR, Kapazität: 22µF, Spannung (DC): 20V, Rippelstrom: 217mA, Produktpalette: TAJ Series, Hersteller-Größencode: B, productTraceability: Yes-Date/Lot Code, Betriebstemperatur, max.: 125°C, Produktbreite: 2.8mm, SVHC: No SVHC (21-Jan-2025).
Preis | ||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
TAJB226M020RNJ | Hersteller : KYOCERA AVX Components |
auf Bestellung 96945 Stücke: Lieferzeit 14-21 Tag (e) |
TAJB226M020RNJ | Hersteller : KYOCERA AVX |
Description: CAP TANT 22UF 20% 20V 1411Tolerance: ±20% Features: General Purpose Packaging: Tape & Reel (TR) Package / Case: 1411 (3528 Metric), 1210 Size / Dimension: 0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm) Mounting Type: Surface Mount Type: Molded Operating Temperature: -55°C ~ 125°C ESR (Equivalent Series Resistance): 1.8Ohm Manufacturer Size Code: B Height - Seated (Max): 0.083" (2.10mm) Part Status: Active Capacitance: 22 µF Voltage - Rated: 20 V |
Tantalum Capacitors - Solid SMD 20V 22uF 20% |
Description: CAP TANT 22UF 20% 20V 1411Tolerance: ±20% Features: General Purpose Packaging: Cut Tape (CT) Package / Case: 1411 (3528 Metric), 1210 Size / Dimension: 0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm) Mounting Type: Surface Mount Type: Molded Operating Temperature: -55°C ~ 125°C ESR (Equivalent Series Resistance): 1.8Ohm Manufacturer Size Code: B Height - Seated (Max): 0.083" (2.10mm) Part Status: Active Capacitance: 22 µF Voltage - Rated: 20 V |
auf Bestellung 761 Stücke: Lieferzeit 14-21 Tag (e) |
Category: SMD tantalum capacitorsDescription: Capacitor: tantalum; 22uF; 20VDC; SMD; B; 1210; ±20%; -55÷125°C; TAJ Type of capacitor: tantalum Capacitance: 22µF Operating voltage: 20V DC Mounting: SMD Case: B Case - inch: 1210 Case - mm: 3528 Tolerance: ±20% Operating temperature: -55...125°C Manufacturer series: TAJ ESR value: 1.8Ω Roll diameter max.: 180mm |