Produkte > KYOCERA AVX COMPONENTS > TAJC156K010TNJ
TAJC156K010TNJ
TAJC156K010TNJ KYOCERA AVX Components
taj_auto.pdf
Hersteller: KYOCERA AVX Components
Cap Tant Solid 15uF 10V C CASE 10% (6 X 3.2 X 2.6mm) Inward L SMD 6032-28 2 Ohm 125°C Automotive AEC-Q200 T/R
Produktbewertung abgeben
Technische Details TAJC156K010TNJ KYOCERA AVX Components
Description: CAP TANT 15UF 10% 10V 2312, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±10%, Features: Automotive, Package / Case: 2312 (6032 Metric), Size / Dimension: 0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm), Mounting Type: Surface Mount, Type: Molded, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Ratings: AEC-Q200, ESR (Equivalent Series Resistance): 2Ohm @ 100kHz, Manufacturer Size Code: C, Height - Seated (Max): 0.110" (2.80mm), Capacitance: 15 µF, Voltage - Rated: 10 V, Grade: Automotive, Qualification: AEC-Q200.
Weitere Produktangebote TAJC156K010TNJ
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
TAJC156K010TNJ TAJC156K010TNJ Hersteller : KYOCERA AVX TAJ_AUTO.pdf Description: CAP TANT 15UF 10% 10V 2312
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±10%
Features: Automotive
Package / Case: 2312 (6032 Metric)
Size / Dimension: 0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
Mounting Type: Surface Mount
Type: Molded
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Ratings: AEC-Q200
ESR (Equivalent Series Resistance): 2Ohm @ 100kHz
Manufacturer Size Code: C
Height - Seated (Max): 0.110" (2.80mm)
Capacitance: 15 µF
Voltage - Rated: 10 V
Grade: Automotive
Qualification: AEC-Q200
Produkt ist nicht verfügbar
TAJC156K010TNJ TAJC156K010TNJ Hersteller : Kyocera AVX TAJ_AUTO-3165268.pdf Tantalum Capacitors - Solid SMD 10V 15uF 10% 2312 ES R= 2 Ohm AEC-Q200