Produkte > KYOCERA AVX > TAJC156K020RNJ
TAJC156K020RNJ
TAJC156K020RNJ KYOCERA AVX
TAJ.pdf
Hersteller: KYOCERA AVX
Description: CAP TANT 15UF 10% 20V 2312
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±10%
Features: General Purpose
Package / Case: 2312 (6032 Metric)
Size / Dimension: 0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
Mounting Type: Surface Mount
Type: Molded
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
ESR (Equivalent Series Resistance): 1.7Ohm
Manufacturer Size Code: C
Height - Seated (Max): 0.110" (2.80mm)
Part Status: Active
Capacitance: 15 µF
Voltage - Rated: 20 V
auf Bestellung 500 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 500
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details TAJC156K020RNJ KYOCERA AVX
Description: CAP TANT 15UF 10% 20V 2312, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±10%, Features: General Purpose, Package / Case: 2312 (6032 Metric), Size / Dimension: 0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm), Mounting Type: Surface Mount, Type: Molded, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, ESR (Equivalent Series Resistance): 1.7Ohm, Manufacturer Size Code: C, Height - Seated (Max): 0.110" (2.80mm), Part Status: Active, Capacitance: 15 µF, Voltage - Rated: 20 V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
TAJC156K020RNJ TAJC156K020RNJ Hersteller : KYOCERA AVX TAJ.pdf Category: SMD tantalum capacitors
Description: Capacitor: tantalum; 15uF; 20VDC; SMD; C; 2312; ±10%; -55÷125°C; TAJ
Mounting: SMD
Type of capacitor: tantalum
Operating temperature: -55...125°C
Capacitance: 15µF
Roll diameter max.: 180mm
Tolerance: ±10%
Operating voltage: 20V DC
Case - inch: 2312
Case - mm: 6032
Manufacturer series: TAJ
Case: C
auf Bestellung 459 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 99
TAJC156K020RNJ TAJC156K020RNJ Hersteller : KYOCERA AVX TAJ.pdf Description: CAP TANT 15UF 10% 20V 2312
Tolerance: ±10%
Features: General Purpose
Packaging: Cut Tape (CT)
Mounting Type: Surface Mount
Type: Molded
Manufacturer Size Code: C
Part Status: Active
Capacitance: 15 µF
Voltage - Rated: 20 V
auf Bestellung 1076 Stücke:
Mindestbestellmenge: 15
TAJC156K020RNJ TAJC156K020RNJ Hersteller : KYOCERA AVX TAJ-3165264.pdf Tantalum Capacitors - Solid SMD 20V 15uF 10% 2312 ES R= 1.7 Ohm
auf Bestellung 1537 Stücke:
Mindestbestellmenge: 3
TAJC156K020RNJ TAJC156K020RNJ Hersteller : KYOCERA AVX Components taj.pdf Cap Tant Solid 15uF 20V C CASE 10% (6 X 3.2 X 2.6mm) Inward L SMD 6032-28 1.7 Ohm 125°C T/R
auf Bestellung 34 Stücke: