Produkte > KYOCERA AVX COMPONENTS > TAJC156M020HNJ
TAJC156M020HNJ
TAJC156M020HNJ KYOCERA AVX Components
taj.pdf
Hersteller: KYOCERA AVX Components
Cap Tant Solid 15uF 20V C CASE 20% (6 X 3.2 X 2.6mm) Inward L SMD 6032-28 1.7 Ohm 125°C T/R
Produktbewertung abgeben
Technische Details TAJC156M020HNJ KYOCERA AVX Components
Description: CAP TANT 15UF 20% 20V 2312, Tolerance: ±20%, Features: General Purpose, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 2312 (6032 Metric), Size / Dimension: 0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm), Mounting Type: Surface Mount, Type: Molded, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, ESR (Equivalent Series Resistance): 1.7Ohm @ 100kHz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 125°C, Manufacturer Size Code: C, Height - Seated (Max): 0.110" (2.80mm), Part Status: Active, Capacitance: 15 µF, Voltage - Rated: 20 V.
Weitere Produktangebote TAJC156M020HNJ
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
TAJC156M020HNJ TAJC156M020HNJ Hersteller : KYOCERA AVX TAJ.pdf Description: CAP TANT 15UF 20% 20V 2312
Tolerance: ±20%
Features: General Purpose
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 2312 (6032 Metric)
Size / Dimension: 0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
Mounting Type: Surface Mount
Type: Molded
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
ESR (Equivalent Series Resistance): 1.7Ohm @ 100kHz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 125°C
Manufacturer Size Code: C
Height - Seated (Max): 0.110" (2.80mm)
Part Status: Active
Capacitance: 15 µF
Voltage - Rated: 20 V
Produkt ist nicht verfügbar
TAJC156M020HNJ TAJC156M020HNJ Hersteller : KYOCERA AVX TAJ-3165264.pdf Tantalum Capacitors - Solid SMD 20V 15uF 20%