TAJD475K035HY
TAJD475K035HY KYOCERA AVX Components
catalogue_taj_cecc.pdf
Hersteller: KYOCERA AVX Components
Cap Tant Solid 4.7uF 35V D CASE 10% (7.3 X 4.3 X 2.9mm) Inward L SMD 7343-31 125°C T/R
Produktbewertung abgeben
Technische Details TAJD475K035HY KYOCERA AVX Components
Description: CAP TANT 4.7UF 10% 35V 2917, Tolerance: ±10%, Features: General Purpose, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 2917 (7343 Metric), Size / Dimension: 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm), Mounting Type: Surface Mount, Type: Molded, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 125°C, Manufacturer Size Code: D, Height - Seated (Max): 0.122" (3.10mm), Part Status: Active, Capacitance: 4.7 µF, Voltage - Rated: 35 V.
Weitere Produktangebote TAJD475K035HY
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
TAJD475K035HY TAJD475K035HY Hersteller : KYOCERA AVX Description: CAP TANT 4.7UF 10% 35V 2917
Tolerance: ±10%
Features: General Purpose
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 2917 (7343 Metric)
Size / Dimension: 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Mounting Type: Surface Mount
Type: Molded
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 125°C
Manufacturer Size Code: D
Height - Seated (Max): 0.122" (3.10mm)
Part Status: Active
Capacitance: 4.7 µF
Voltage - Rated: 35 V
Produkt ist nicht verfügbar
TAJD475K035HY TAJD475K035HY Hersteller : AVX catalogue_TAJ_CECC-968030.pdf Tantalum Capacitors - Solid SMD 35V 4.7uF 10% 2917 ESR = 1.5 Ohm