Produkte > KYOCERA AVX COMPONENTS > TAJE337K010SNJ
TAJE337K010SNJ
TAJE337K010SNJ KYOCERA AVX Components
taj.pdf
Hersteller: KYOCERA AVX Components
Cap Tant Solid 330uF 10V E CASE 10% (7.3 X 4.3 X 4.1mm) Inward L SMD 7343-43 0.9 Ohm 125°C T/R
Produktbewertung abgeben
Technische Details TAJE337K010SNJ KYOCERA AVX Components
Description: CAP TANT 330UF 10% 10V 2917, Tolerance: ±10%, Features: General Purpose, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 2917 (7343 Metric), Size / Dimension: 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm), Mounting Type: Surface Mount, Type: Molded, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, ESR (Equivalent Series Resistance): 900mOhm @ 100kHz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 125°C, Manufacturer Size Code: E, Height - Seated (Max): 0.169" (4.30mm), Capacitance: 330 µF, Voltage - Rated: 10 V.
Weitere Produktangebote TAJE337K010SNJ
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
TAJE337K010SNJ TAJE337K010SNJ Hersteller : KYOCERA AVX TAJ.pdf Description: CAP TANT 330UF 10% 10V 2917
Tolerance: ±10%
Features: General Purpose
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 2917 (7343 Metric)
Size / Dimension: 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Mounting Type: Surface Mount
Type: Molded
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
ESR (Equivalent Series Resistance): 900mOhm @ 100kHz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 125°C
Manufacturer Size Code: E
Height - Seated (Max): 0.169" (4.30mm)
Capacitance: 330 µF
Voltage - Rated: 10 V
Produkt ist nicht verfügbar
TAJE337K010SNJ TAJE337K010SNJ Hersteller : AVX taj-776811.pdf Tantalum Capacitors - Solid SMD 10V 330uF 10% 2917 ESR = .9 Ohm
TAJE337K010SNJ TAJE337K010SNJ Hersteller : KYOCERA AVX TAJ.pdf Category: SMD tantalum capacitors
Description: Capacitor: tantalum; 330uF; 10VDC; SMD; E; 2917; ±10%; -55÷125°C; TAJ
Type of capacitor: tantalum
Operating temperature: -55...125°C
Tolerance: ±10%
Capacitance: 330µF
Operating voltage: 10V DC
Mounting: SMD
Manufacturer series: TAJ
Roll diameter max.: 330mm
Case - inch: 2917
Case - mm: 7343
Case: E
ESR value: 900mΩ