Produkte > KYOCERA AVX COMPONENTS > TAJP105K025RNJV
TAJP105K025RNJV KYOCERA AVX Components
taj.pdf
Hersteller: KYOCERA AVX Components
Polymer, Tantalum and Niobium Oxide, Standard and Low Profile Capacitor
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details TAJP105K025RNJV KYOCERA AVX Components
Description: CAP TANT 1UF 10% 25V 0805, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±10%, Features: General Purpose, Package / Case: 0805 (2012 Metric), Size / Dimension: 0.081" L x 0.053" W (2.05mm x 1.35mm), Mounting Type: Surface Mount, Type: Molded, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, ESR (Equivalent Series Resistance): 11Ohm @ 100kHz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 125°C, Manufacturer Size Code: P, Height - Seated (Max): 0.059" (1.50mm), Part Status: Active, Capacitance: 1 µF, Voltage - Rated: 25 V.
Weitere Produktangebote TAJP105K025RNJV
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
TAJP105K025RNJV TAJP105K025RNJV Hersteller : KYOCERA AVX TAJ.pdf Description: CAP TANT 1UF 10% 25V 0805
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±10%
Features: General Purpose
Package / Case: 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension: 0.081" L x 0.053" W (2.05mm x 1.35mm)
Mounting Type: Surface Mount
Type: Molded
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
ESR (Equivalent Series Resistance): 11Ohm @ 100kHz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 125°C
Manufacturer Size Code: P
Height - Seated (Max): 0.059" (1.50mm)
Part Status: Active
Capacitance: 1 µF
Voltage - Rated: 25 V