Produkte > KYOCERA AVX COMPONENTS > TAJR225K016ANJ
TAJR225K016ANJ
TAJR225K016ANJ KYOCERA AVX Components
taj.pdf
Hersteller: KYOCERA AVX Components
Cap Tant Solid 2.2uF 16V R CASE 10% (2.05 X 1.3 X 1.2mm) Inward L SMD 2012-12 6.5 Ohm 125°C T/R
Produktbewertung abgeben
Technische Details TAJR225K016ANJ KYOCERA AVX Components
Description: CAP TANT 2.2UF 10% 16V 0805, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±10%, Features: General Purpose, Package / Case: 0805 (2012 Metric), Size / Dimension: 0.081" L x 0.051" W (2.05mm x 1.30mm), Mounting Type: Surface Mount, Type: Molded, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, ESR (Equivalent Series Resistance): 6.5Ohm @ 100kHz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 125°C, Manufacturer Size Code: R, Height - Seated (Max): 0.047" (1.20mm), Part Status: Active, Capacitance: 2.2 µF, Voltage - Rated: 16 V.
Weitere Produktangebote TAJR225K016ANJ
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
TAJR225K016ANJ TAJR225K016ANJ Hersteller : KYOCERA AVX TAJ.pdf Description: CAP TANT 2.2UF 10% 16V 0805
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±10%
Features: General Purpose
Package / Case: 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension: 0.081" L x 0.051" W (2.05mm x 1.30mm)
Mounting Type: Surface Mount
Type: Molded
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
ESR (Equivalent Series Resistance): 6.5Ohm @ 100kHz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 125°C
Manufacturer Size Code: R
Height - Seated (Max): 0.047" (1.20mm)
Part Status: Active
Capacitance: 2.2 µF
Voltage - Rated: 16 V
Produkt ist nicht verfügbar
TAJR225K016ANJ TAJR225K016ANJ Hersteller : KYOCERA AVX TAJ-3165264.pdf Tantalum Capacitors - Solid SMD 16V 2.2uF 10%