Produkte > KYOCERA AVX COMPONENTS > TAJV107K025SNJ
TAJV107K025SNJ
TAJV107K025SNJ KYOCERA AVX Components
taj.pdf
Hersteller: KYOCERA AVX Components
Cap Tant Solid 100uF 25V V CASE 10% (7.3 X 6.1 X 3.55mm) Inward L SMD 7361-38 0.4 Ohm 125°C T/R
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details TAJV107K025SNJ KYOCERA AVX Components
Description: CAP TANT 100UF 10% 25V 2924, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±10%, Features: General Purpose, Package / Case: 2924 (7361 Metric), Size / Dimension: 0.287" L x 0.240" W (7.30mm x 6.10mm), Mounting Type: Surface Mount, Type: Molded, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, ESR (Equivalent Series Resistance): 400mOhm @ 100kHz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 125°C, Manufacturer Size Code: V, Height - Seated (Max): 0.148" (3.75mm), Part Status: Active, Capacitance: 100 µF, Voltage - Rated: 25 V.
Weitere Produktangebote TAJV107K025SNJ
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
TAJV107K025SNJ TAJV107K025SNJ Hersteller : KYOCERA AVX TAJ.pdf Description: CAP TANT 100UF 10% 25V 2924
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±10%
Features: General Purpose
Package / Case: 2924 (7361 Metric)
Size / Dimension: 0.287" L x 0.240" W (7.30mm x 6.10mm)
Mounting Type: Surface Mount
Type: Molded
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
ESR (Equivalent Series Resistance): 400mOhm @ 100kHz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 125°C
Manufacturer Size Code: V
Height - Seated (Max): 0.148" (3.75mm)
Part Status: Active
Capacitance: 100 µF
Voltage - Rated: 25 V
Produkt ist nicht verfügbar
TAJV107K025SNJ TAJV107K025SNJ Hersteller : KYOCERA AVX TAJ.pdf Tantalum Capacitors - Solid SMD 25V 100uF 2924 ESR=4 00mOhms 10%
TAJV107K025SNJ TAJV107K025SNJ Hersteller : KYOCERA AVX TAJ.pdf Category: SMD tantalum capacitors
Description: Capacitor: tantalum; 100uF; 25VDC; SMD; V; 2924; ±10%; -55÷125°C; TAJ
Type of capacitor: tantalum
Capacitance: 100µF
Operating voltage: 25V DC
Mounting: SMD
Case: V
Case - inch: 2924
Case - mm: 7361
Tolerance: ±10%
Operating temperature: -55...125°C
Manufacturer series: TAJ
ESR value: 400mΩ
Roll diameter max.: 330mm