Produkte > KYOCERA AVX COMPONENTS > TAJV108M006RNJ
TAJV108M006RNJ
TAJV108M006RNJ KYOCERA AVX Components
taj.pdf
Hersteller: KYOCERA AVX Components
Cap Tant Solid 1000uF 6.3V V CASE 20%( 7.3 X 6.1 X 3.55mm) Inward L SMD 7361-38 0.2 Ohm 125°C T/R
auf Bestellung 800 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 400
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details TAJV108M006RNJ KYOCERA AVX Components
Description: CAP TANT 1000UF 20% 6.3V 2924, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±20%, Features: General Purpose, Package / Case: 2924 (7361 Metric), Size / Dimension: 0.287" L x 0.240" W (7.30mm x 6.10mm), Mounting Type: Surface Mount, Type: Molded, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, ESR (Equivalent Series Resistance): 200mOhm, Manufacturer Size Code: V, Height - Seated (Max): 0.148" (3.75mm), Capacitance: 1000 µF, Voltage - Rated: 6.3 V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
TAJV108M006RNJ TAJV108M006RNJ Hersteller : KYOCERA AVX TAJ.pdf Description: CAP TANT 1000UF 20% 6.3V 2924
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±20%
Features: General Purpose
Package / Case: 2924 (7361 Metric)
Size / Dimension: 0.287" L x 0.240" W (7.30mm x 6.10mm)
Mounting Type: Surface Mount
Type: Molded
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
ESR (Equivalent Series Resistance): 200mOhm
Manufacturer Size Code: V
Height - Seated (Max): 0.148" (3.75mm)
Capacitance: 1000 µF
Voltage - Rated: 6.3 V
auf Bestellung 1200 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 400
TAJV108M006RNJ TAJV108M006RNJ Hersteller : KYOCERA AVX Components taj.pdf Cap Tant Solid 1000uF 6.3V V CASE 20%( 7.3 X 6.1 X 3.55mm) Inward L SMD 7361-38 0.2 Ohm 125°C T/R
auf Bestellung 800 Stücke:
TAJV108M006RNJ TAJV108M006RNJ Hersteller : Kyocera AVX TAJ.pdf Tantalum Capacitors - Solid SMD 6.3V 1000 uF 0.2
auf Bestellung 8 Stücke:
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±20%
Features: General Purpose
Mounting Type: Surface Mount
Type: Molded
Manufacturer Size Code: V
Capacitance: 1000 µF
Voltage - Rated: 6.3 V
auf Bestellung 1330 Stücke:
Mindestbestellmenge: 3
TAJV108M006RNJ Hersteller : AVX TAJ.pdf
TAJV108M006RNJ TAJV108M006RNJ Hersteller : KYOCERA AVX TAJ.pdf Category: SMD tantalum capacitors
Description: Capacitor: tantalum; 1000uF; 6.3VDC; SMD; V; 2924; ±20%; -55÷125°C
Type of capacitor: tantalum
Mounting: SMD
Capacitance: 1mF
Operating voltage: 6.3V DC
Tolerance: ±20%
Operating temperature: -55...125°C
Manufacturer series: TAJ
Case - inch: 2924
Case - mm: 7361
Case: V
Roll diameter max.: 180mm