Produkte > AVX > TAJV476M035RNJ
TAJV476M035RNJ AVX
TAJ.pdf
Hersteller: AVX
auf Bestellung 800 Stücke:
Lieferzeit 21-28 Tag (e)
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details TAJV476M035RNJ AVX
Description: CAP TANT 47UF 20% 35V 2924, Tolerance: ±20%, Features: General Purpose, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 2924 (7361 Metric), Size / Dimension: 0.287" L x 0.240" W (7.30mm x 6.10mm), Mounting Type: Surface Mount, Type: Molded, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, ESR (Equivalent Series Resistance): 400mOhm, Manufacturer Size Code: V, Height - Seated (Max): 0.148" (3.75mm), Capacitance: 47 µF, Voltage - Rated: 35 V.
Weitere Produktangebote TAJV476M035RNJ
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
TAJV476M035RNJ TAJV476M035RNJ Hersteller : KYOCERA AVX Components taj.pdf Cap Tant Solid 47uF 35V V CASE 20% (7.3 X 6.1 X 3.55mm) Inward L SMD 7361-38 0.4 Ohm 125°C T/R
Produkt ist nicht verfügbar
TAJV476M035RNJ TAJV476M035RNJ Hersteller : KYOCERA AVX TAJ.pdf Description: CAP TANT 47UF 20% 35V 2924
Tolerance: ±20%
Features: General Purpose
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 2924 (7361 Metric)
Size / Dimension: 0.287" L x 0.240" W (7.30mm x 6.10mm)
Mounting Type: Surface Mount
Type: Molded
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
ESR (Equivalent Series Resistance): 400mOhm
Manufacturer Size Code: V
Height - Seated (Max): 0.148" (3.75mm)
Capacitance: 47 µF
Voltage - Rated: 35 V
Produkt ist nicht verfügbar
TAJV476M035RNJ TAJV476M035RNJ Hersteller : KYOCERA AVX TAJ-3165264.pdf Tantalum Capacitors - Solid SMD 35V 47uF 20%
TAJV476M035RNJ TAJV476M035RNJ Hersteller : KYOCERA AVX TAJ.pdf Category: SMD tantalum capacitors
Description: Capacitor: tantalum; 47uF; 35VDC; SMD; V; 2924; ±20%; -55÷125°C; TAJ
Type of capacitor: tantalum
Capacitance: 47µF
Operating voltage: 35V DC
Mounting: SMD
Case: V
Case - inch: 2924
Case - mm: 7361
Tolerance: ±20%
Operating temperature: -55...125°C
Manufacturer series: TAJ
ESR value: 400mΩ
Roll diameter max.: 180mm