Produkte > KYOCERA AVX COMPONENTS > TAJV477K010RNJ
TAJV477K010RNJ
TAJV477K010RNJ KYOCERA AVX Components
taj.pdf
Hersteller: KYOCERA AVX Components
Cap Tant Solid 470uF 10V V CASE 10% (7.3 X 6.1 X 3.55mm) Inward L SMD 7361-38 0.5 Ohm 125°C T/R
auf Bestellung 4000 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 400
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details TAJV477K010RNJ KYOCERA AVX Components
Description: CAP TANT 470UF 10% 10V 2924, Tolerance: ±10%, Features: General Purpose, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 2924 (7361 Metric), Size / Dimension: 0.287" L x 0.240" W (7.30mm x 6.10mm), Mounting Type: Surface Mount, Type: Molded, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, ESR (Equivalent Series Resistance): 500mOhm @ 100kHz, Manufacturer Size Code: V, Height - Seated (Max): 0.148" (3.75mm), Part Status: Active, Capacitance: 470 µF, Voltage - Rated: 10 V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
TAJV477K010RNJ TAJV477K010RNJ Hersteller : KYOCERA AVX TAJ.pdf Description: CAP TANT 470UF 10% 10V 2924
Tolerance: ±10%
Features: General Purpose
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 2924 (7361 Metric)
Size / Dimension: 0.287" L x 0.240" W (7.30mm x 6.10mm)
Mounting Type: Surface Mount
Type: Molded
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
ESR (Equivalent Series Resistance): 500mOhm @ 100kHz
Manufacturer Size Code: V
Height - Seated (Max): 0.148" (3.75mm)
Part Status: Active
Capacitance: 470 µF
Voltage - Rated: 10 V
auf Bestellung 1200 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 400
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±10%
Features: General Purpose
Mounting Type: Surface Mount
Type: Molded
Manufacturer Size Code: V
Part Status: Active
Capacitance: 470 µF
Voltage - Rated: 10 V
Mindestbestellmenge: 3
TAJV477K010RNJ TAJV477K010RNJ Hersteller : KYOCERA AVX TAJ.pdf Tantalum Capacitors - Solid SMD 10V 470uF 10%
auf Bestellung 299 Stücke:
TAJV477K010RNJ Hersteller : AVX TAJ.pdf
TAJV477K010RNJ TAJV477K010RNJ Hersteller : KYOCERA AVX Components taj.pdf Cap Tant Solid 470uF 10V V CASE 10% (7.3 X 6.1 X 3.55mm) Inward L SMD 7361-38 0.5 Ohm 125°C T/R
Produkt ist nicht verfügbar
TAJV477K010RNJ TAJV477K010RNJ Hersteller : KYOCERA AVX TAJ.pdf Category: SMD tantalum capacitors
Description: Capacitor: tantalum; 470uF; 10VDC; SMD; V; 2924; ±10%; -55÷125°C; TAJ
Type of capacitor: tantalum
Operating temperature: -55...125°C
Tolerance: ±10%
Capacitance: 470µF
Operating voltage: 10V DC
Mounting: SMD
Manufacturer series: TAJ
ESR value: 0.5Ω
Roll diameter max.: 180mm