Produkte > AVX > TAP226K016CRS
TAP226K016CRS AVX
tap-776819.pdf
Hersteller: AVX
Tantalum Capacitors - Solid Leaded 16V 22uF 10% ESR=2 Ohms
auf Bestellung 2500 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details TAP226K016CRS AVX
Description: CAP TANT 22UF 10% 16V RADIAL, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±10%, Features: General Purpose, Package / Case: Radial, Size / Dimension: 0.236" Dia (6.00mm), Mounting Type: Through Hole, Type: Conformal Coated, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 2Ohm @ 100kHz, Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 85°C, Manufacturer Size Code: F, Height - Seated (Max): 0.453" (11.50mm), Capacitance: 22 µF, Voltage - Rated: 16 V.
Weitere Produktangebote TAP226K016CRS
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
TAP226K016CRS TAP226K016CRS Hersteller : KYOCERA AVX Components tap.pdf Cap Tant Solid 22uF 16V 10%( 6 X 11.5mm) Radial 5mm 2 Ohm 125°C Ammo
Produkt ist nicht verfügbar
TAP226K016CRS TAP226K016CRS Hersteller : KYOCERA AVX Description: CAP TANT 22UF 10% 16V RADIAL
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±10%
Features: General Purpose
Package / Case: Radial
Size / Dimension: 0.236" Dia (6.00mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Conformal Coated
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 2Ohm @ 100kHz
Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 85°C
Manufacturer Size Code: F
Height - Seated (Max): 0.453" (11.50mm)
Capacitance: 22 µF
Voltage - Rated: 16 V