Produkte > KYOCERA AVX > TAP475K006SCS
TAP475K006SCS
TAP475K006SCS KYOCERA AVX
tap.pdf
Hersteller: KYOCERA AVX
Description: CAP TANT 4.7UF 10% 6.3V RADIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±10%
Features: General Purpose
Package / Case: Radial
Size / Dimension: 0.177" Dia (4.50mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Conformal Coated
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Lead Spacing: 0.098" (2.50mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 10Ohm
Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 85°C
Manufacturer Size Code: A
Height - Seated (Max): 0.276" (7.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 4.7 µF
Voltage - Rated: 6.3 V
auf Bestellung 1409 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 20
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details TAP475K006SCS KYOCERA AVX
Description: CAP TANT 4.7UF 10% 6.3V RADIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±10%, Features: General Purpose, Package / Case: Radial, Size / Dimension: 0.177" Dia (4.50mm), Mounting Type: Through Hole, Type: Conformal Coated, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Lead Spacing: 0.098" (2.50mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 10Ohm, Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 85°C, Manufacturer Size Code: A, Height - Seated (Max): 0.276" (7.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 4.7 µF, Voltage - Rated: 6.3 V.
Weitere Produktangebote TAP475K006SCS
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
TAP475K006SCS TAP475K006SCS Hersteller : KYOCERA AVX Components tap.pdf Cap Tant Solid 4.7uF 6.3V 10% (4.5 X 7mm) Radial 2.5mm 10 Ohm 125°C Bulk
auf Bestellung 620 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
TAP475K006SCS TAP475K006SCS Hersteller : AVX tap-776819.pdf Tantalum Capacitors - Solid Leaded 6.3V 4.7uF 10% ESR=10 Ohm
auf Bestellung 787 Stücke:
auf Bestellung 620 Stücke:
Produkt ist nicht verfügbar