Produkte > KYOCERA AVX > TAP475K016CRW
TAP475K016CRW
TAP475K016CRW KYOCERA AVX
tap.pdf
Hersteller: KYOCERA AVX
Description: CAP TANT 4.7UF 10% 16V RADIAL
Tolerance: ±10%
Features: General Purpose
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Radial
Size / Dimension: 0.177" Dia (4.50mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Conformal Coated
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 5Ohm
Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 85°C
Manufacturer Size Code: B
Height - Seated (Max): 0.354" (9.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 4.7 µF
Voltage - Rated: 16 V
auf Bestellung 3750 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 1250
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details TAP475K016CRW KYOCERA AVX
Description: CAP TANT 4.7UF 10% 16V RADIAL, Tolerance: ±10%, Features: General Purpose, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Radial, Size / Dimension: 0.177" Dia (4.50mm), Mounting Type: Through Hole, Type: Conformal Coated, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 5Ohm, Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 85°C, Manufacturer Size Code: B, Height - Seated (Max): 0.354" (9.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 4.7 µF, Voltage - Rated: 16 V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
TAP475K016CRW TAP475K016CRW Hersteller : KYOCERA AVX tap.pdf Description: CAP TANT 4.7UF 10% 16V RADIAL
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±10%
Features: General Purpose
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Type: Conformal Coated
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Manufacturer Size Code: B
Part Status: Active
Capacitance: 4.7 µF
Voltage - Rated: 16 V
auf Bestellung 4207 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 20
TAP475K016CRW TAP475K016CRW Hersteller : KYOCERA AVX tap-3165393.pdf Tantalum Capacitors - Solid Leaded 16V 4.7uF 10% ESR=5 Ohm
Mindestbestellmenge: 3
TAP475K016CRW TAP475K016CRW Hersteller : KYOCERA AVX Components tap.pdf Cap Tant Solid 4.7uF 16V 10% (4.5 X 9mm) Radial 5mm 5 Ohm 125°C T/R