TAP475K016SKS
TAP475K016SKS KYOCERA AVX Components
tap.pdf
Hersteller: KYOCERA AVX Components
Cap Tant Solid 4.7uF 16V 10% (4.5 X 7.5mm) Radial 2.5mm 5 Ohm 125°C
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details TAP475K016SKS KYOCERA AVX Components
Description: CAP TANT 4.7UF 10% 16V RADIAL, Tolerance: ±10%, Features: General Purpose, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Radial, Size / Dimension: 0.177" Dia (4.50mm), Mounting Type: Through Hole, Type: Conformal Coated, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Lead Spacing: 0.098" (2.50mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 5Ohm @ 100kHz, Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 85°C, Manufacturer Size Code: B, Height - Seated (Max): 0.295" (7.50mm), Capacitance: 4.7 µF, Voltage - Rated: 16 V.
Weitere Produktangebote TAP475K016SKS
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
TAP475K016SKS TAP475K016SKS Hersteller : KYOCERA AVX tap.pdf Description: CAP TANT 4.7UF 10% 16V RADIAL
Tolerance: ±10%
Features: General Purpose
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Radial
Size / Dimension: 0.177" Dia (4.50mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Conformal Coated
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Lead Spacing: 0.098" (2.50mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 5Ohm @ 100kHz
Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 85°C
Manufacturer Size Code: B
Height - Seated (Max): 0.295" (7.50mm)
Capacitance: 4.7 µF
Voltage - Rated: 16 V
Produkt ist nicht verfügbar
TAP475K016SKS TAP475K016SKS Hersteller : KYOCERA AVX tap-3165393.pdf Tantalum Capacitors - Solid Leaded 16V 4.7uF 10% ESR=5 Ohm