Produkte > KYOCERA AVX > TAP476K016CCS
TAP476K016CCS
TAP476K016CCS KYOCERA AVX
tap.pdf
Hersteller: KYOCERA AVX
Category: THT tantalum capacitors
Description: Capacitor: tantalum; 47uF; 16VDC; THT; ±10%; -55÷125°C; TAP; 5mm
Type of capacitor: tantalum
Mounting: THT
Capacitance: 47µF
Operating voltage: 16V DC
Tolerance: ±10%
Operating temperature: -55...125°C
Manufacturer series: TAP
Terminal pitch: 5mm
auf Bestellung 492 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 21
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details TAP476K016CCS KYOCERA AVX
Description: CAP TANT 47UF 10% 16V RADIAL, Tolerance: ±10%, Features: General Purpose, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Size / Dimension: 0.315" Dia (8.00mm), Mounting Type: Through Hole, Type: Conformal Coated, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 1.3Ohm, Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 85°C, Manufacturer Size Code: J, Height - Seated (Max): 0.512" (13.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 47 µF, Voltage - Rated: 16 V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
TAP476K016CCS TAP476K016CCS Hersteller : KYOCERA AVX tap.pdf Description: CAP TANT 47UF 10% 16V RADIAL
Tolerance: ±10%
Features: General Purpose
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial
Size / Dimension: 0.315" Dia (8.00mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Conformal Coated
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 1.3Ohm
Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 85°C
Manufacturer Size Code: J
Height - Seated (Max): 0.512" (13.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 47 µF
Voltage - Rated: 16 V
auf Bestellung 167 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 5
TAP476K016CCS TAP476K016CCS Hersteller : KYOCERA AVX tap-3165393.pdf Tantalum Capacitors - Solid Leaded 16V 47uF 10% ESR=1.3 Ohm
auf Bestellung 660 Stücke:
TAP476K016CCS TAP476K016CCS Hersteller : KYOCERA AVX Components tap.pdf Cap Tant Solid 47uF 16V 10% (8 X 13mm) Radial 5mm 1.3 Ohm 125°C Bulk