Produkte > KYOCERA AVX > TAP476K020CRW
TAP476K020CRW
TAP476K020CRW KYOCERA AVX
tap.pdf
Hersteller: KYOCERA AVX
Description: CAP TANT 47UF 10% 20V RADIAL
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±10%
Features: General Purpose
Package / Case: Radial
Size / Dimension: 0.335" Dia (8.50mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Conformal Coated
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 1.2Ohm
Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 85°C
Manufacturer Size Code: K
Height - Seated (Max): 0.551" (14.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 47 µF
Voltage - Rated: 20 V
auf Bestellung 442 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 5
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details TAP476K020CRW KYOCERA AVX
Description: CAP TANT 47UF 10% 20V RADIAL, Tolerance: ±10%, Features: General Purpose, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Radial, Size / Dimension: 0.335" Dia (8.50mm), Mounting Type: Through Hole, Type: Conformal Coated, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 1.2Ohm, Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 85°C, Manufacturer Size Code: K, Height - Seated (Max): 0.551" (14.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 47 µF, Voltage - Rated: 20 V.
Weitere Produktangebote TAP476K020CRW
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
TAP476K020CRW TAP476K020CRW Hersteller : KYOCERA AVX Components tap.pdf Cap Tant Solid 47uF 20V 10% (8.5 X 14mm) Radial 5mm 1.2 Ohm 125°C T/R
auf Bestellung 2 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
TAP476K020CRW Hersteller : AVX tap-776819.pdf Tantalum Capacitors - Solid Leaded 20V 47uF 10% ESR=1.2 Ohms
auf Bestellung 307 Stücke:
Produkt ist nicht verfügbar
TAP476K020CRW TAP476K020CRW Hersteller : KYOCERA AVX tap.pdf Description: CAP TANT 47UF 10% 20V RADIAL
Tolerance: ±10%
Features: General Purpose
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Type: Conformal Coated
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Manufacturer Size Code: K
Part Status: Active
Capacitance: 47 µF
Voltage - Rated: 20 V