TAP476M016SRW
TAP476M016SRW KYOCERA AVX Components
tap.pdf
Hersteller: KYOCERA AVX Components
Cap Tant Solid 47uF 16V 20% (8 X 11.5mm) Radial 2.5mm 1.3 Ohm 125°C T/R
auf Bestellung 3000 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 750
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details TAP476M016SRW KYOCERA AVX Components
Description: CAP TANT 47UF 20% 16V RADIAL, Tolerance: ±20%, Features: General Purpose, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Radial, Size / Dimension: 0.315" Dia (8.00mm), Mounting Type: Through Hole, Type: Conformal Coated, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Lead Spacing: 0.098" (2.50mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 1.3Ohm, Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 85°C, Manufacturer Size Code: J, Height - Seated (Max): 0.453" (11.50mm), Capacitance: 47 µF, Voltage - Rated: 16 V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
TAP476M016SRW TAP476M016SRW Hersteller : KYOCERA AVX tap.pdf Description: CAP TANT 47UF 20% 16V RADIAL
Tolerance: ±20%
Features: General Purpose
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: Radial
Size / Dimension: 0.315" Dia (8.00mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Conformal Coated
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Lead Spacing: 0.098" (2.50mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 1.3Ohm
Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 85°C
Manufacturer Size Code: J
Height - Seated (Max): 0.453" (11.50mm)
Capacitance: 47 µF
Voltage - Rated: 16 V
auf Bestellung 650 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 9
TAP476M016SRW TAP476M016SRW Hersteller : KYOCERA AVX tap-776819.pdf Tantalum Capacitors - Solid Leaded 16V 47uF 20% ESR=1.3 Ohm
auf Bestellung 210 Stücke:
Mindestbestellmenge: 2
Tolerance: ±20%
Features: General Purpose
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Type: Conformal Coated
Lead Spacing: 0.098" (2.50mm)
Manufacturer Size Code: J
Capacitance: 47 µF
Voltage - Rated: 16 V