Produkte > TEXAS INSTRUMENTS > TAS5132DDV2EVM
TAS5132DDV2EVM
TAS5132DDV2EVM Texas Instruments
sllu097.pdf
Hersteller: Texas Instruments
Description: EVAL BOARD FOR TAS5086 TAS5132
Packaging: Box
Output Type: 2-Channel (Stereo)
Amplifier Type: Class D
Contents: Board(s)
Voltage - Supply: 10.8V ~ 13.2V
Max Output Power x Channels @ Load: 26W x 2 @ 6Ohm