Produkte > CUI DEVICES > TB001-500-08BE
TB001-500-08BE
TB001-500-08BE CUI DEVICES
tb001-500.pdf
Hersteller: CUI DEVICES
Conn Terminal Block 8 POS 5mm Solder ST Thru-Hole 15A/Contact
auf Bestellung 1050 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 126
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details TB001-500-08BE CUI DEVICES
Description: TERMINAL BLOCK, SCREW TYPE, 5.00, Packaging: Box, Features: Interlocking (Side), Color: Blue, Mounting Type: Through Hole, Wire Gauge: 12-22 AWG, Pitch: 0.197" (5.00mm), Mating Orientation: Horizontal with Board, Positions Per Level: 8, Wire Termination: Screw - Leaf Spring, Wire Guard, Part Status: Active, Current: 15 A, Number of Levels: 1, Voltage: 300 V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
TB001-500-08BE TB001-500-08BE Hersteller : Same Sky tb001-500.pdf Fixed Terminal Blocks Terminal block, screw type, 5.00 , horizontal, 8 poles, CUI Blue, slotted screw, PCB mount
auf Bestellung 1457 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
TB001-500-08BE TB001-500-08BE Hersteller : CUI Devices tb001_500-2306989.pdf Fixed Terminal Blocks Terminal block, screw type, 5.00 , horizontal, 8 poles, CUI Blue, slotted screw, PCB mount
Mindestbestellmenge: 2
Packaging: Box
Features: Interlocking (Side)
Color: Blue
Mounting Type: Through Hole
Wire Gauge: 12-22 AWG
Pitch: 0.197" (5.00mm)
Mating Orientation: Horizontal with Board
Positions Per Level: 8
Wire Termination: Screw - Leaf Spring, Wire Guard
Part Status: Active
Current: 15 A
Number of Levels: 1
Voltage: 300 V
Mindestbestellmenge: 9
TB001-500-08BE TB001-500-08BE Hersteller : CUI DEVICES tb001-500.pdf Conn Terminal Block 8 POS 5mm Solder ST Thru-Hole 15A/Contact
auf Bestellung 17 Stücke:
auf Bestellung 17 Stücke:
Produkt ist nicht verfügbar
TB001-500-08BE Hersteller : Same Sky tb001-500.pdf Category: PCB terminal blocks
Description: Connector: PCB terminal block; 24A; 250V; PIN: 8; angled 90°; 5mm
Type of connector: PCB terminal block
Current rating: 24A
Rated voltage: 0.25kV
Number of pins: 8
Spatial orientation: angled 90°
Electrical mounting: screw terminal; THT
Body colour: blue
Contacts pitch: 5mm