Produkte > CUI DEVICES > TB001-500-22BE
TB001-500-22BE
TB001-500-22BE CUI DEVICES
tb001-500.pdf
Hersteller: CUI DEVICES
Conn Terminal Block 22 POS 5mm Solder ST Thru-Hole 15A/Contact
Produktbewertung abgeben
Technische Details TB001-500-22BE CUI DEVICES
Category: PCB terminal blocks, Description: Connector: PCB terminal block; 24A; 250V; PIN: 22; angled 90°; 5mm, Rated voltage: 0.25kV, Type of connector: PCB terminal block, Electrical mounting: screw terminal; THT, Contacts pitch: 5mm, Current rating: 24A, Number of pins: 22, Wire size: 22AWG...12AWG, Spatial orientation: angled 90°, Body colour: blue.
Weitere Produktangebote TB001-500-22BE
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
TB001-500-22BE Hersteller : CUI Devices tb001-500.pdf Description: TERMINAL BLOCK, SCREW TYPE, 5.00
Wire Gauge: 12-22 AWG
Pitch: 0.197" (5.00mm)
Mating Orientation: Horizontal with Board
Positions Per Level: 22
Wire Termination: Screw - Leaf Spring, Wire Guard
Current: 15 A
Number of Levels: 1
Voltage: 300 V
Produkt ist nicht verfügbar
TB001-500-22BE TB001-500-22BE Hersteller : CUI Devices tb001_500-1550615.pdf Fixed Terminal Blocks Terminal block, screw type, 5.00 , horizontal, 22 poles, CUI Blue, slotted screw, PCB mount
TB001-500-22BE TB001-500-22BE Hersteller : Same Sky tb001-500.pdf Fixed Terminal Blocks Terminal block, screw type, 5.00 , horizontal, 22 poles, CUI Blue, slotted screw, PCB mount
TB001-500-22BE Hersteller : Same Sky tb001-500.pdf Category: PCB terminal blocks
Description: Connector: PCB terminal block; 24A; 250V; PIN: 22; angled 90°; 5mm
Rated voltage: 0.25kV
Type of connector: PCB terminal block
Electrical mounting: screw terminal; THT
Contacts pitch: 5mm
Current rating: 24A