Produkte > SAME SKY > TB002-500-10BE
TB002-500-10BE
TB002-500-10BE Same Sky
tb002_500-3510896.pdf
Hersteller: Same Sky
Fixed Terminal Blocks Terminal block, screw type, 5.00 , horizontal, 10 poles, CUI Blue, slotted screw, PCB mount
auf Bestellung 2264 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details TB002-500-10BE Same Sky
Category: PCB terminal blocks, Description: Connector: PCB terminal block; 17.5A; 250V; PIN: 10; angled 90°, Type of connector: PCB terminal block, Current rating: 17.5A, Rated voltage: 0.25kV, Number of pins: 10, Spatial orientation: angled 90°, Electrical mounting: screw terminal; THT, Body colour: blue, Contacts pitch: 5mm, Wire size: 22AWG...12AWG.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
Features: Interlocking (Side)
Packaging: Box
Color: Blue
Mounting Type: Through Hole
Wire Gauge: 12-22 AWG
Pitch: 0.197" (5.00mm)
Mating Orientation: Horizontal with Board
Positions Per Level: 10
Wire Termination: Screw - Leaf Spring, Wire Guard
Current: 15 A
Number of Levels: 1
Voltage: 300 V
auf Bestellung 787 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 7
TB002-500-10BE TB002-500-10BE Hersteller : CUI Devices tb002_500-2306853.pdf Fixed Terminal Blocks Terminal block, screw type, 5.00 , horizontal, 10 poles, CUI Blue, slotted screw, PCB mount
auf Bestellung 2380 Stücke:
TB002-500-10BE Hersteller : Same Sky tb002-500.pdf Category: PCB terminal blocks
Description: Connector: PCB terminal block; 17.5A; 250V; PIN: 10; angled 90°
Type of connector: PCB terminal block
Current rating: 17.5A
Rated voltage: 0.25kV
Number of pins: 10
Spatial orientation: angled 90°
Electrical mounting: screw terminal; THT
Body colour: blue
Contacts pitch: 5mm