Produkte > SAME SKY > TB003-500-P08BE
TB003-500-P08BE
TB003-500-P08BE Same Sky
tb003_500.pdf
Hersteller: Same Sky
Fixed Terminal Blocks Terminal block, screw type, 5.00 , horizontal, 8 poles, CUI Blue, Philip's head screw, PCB mount
auf Bestellung 448 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details TB003-500-P08BE Same Sky
Category: PCB terminal blocks, Description: Connector: PCB terminal block; 18A; 250V; PIN: 8; angled 90°; 5mm, Type of connector: PCB terminal block, Current rating: 18A, Rated voltage: 0.25kV, Number of pins: 8, Spatial orientation: angled 90°, Electrical mounting: screw terminal; THT, Body colour: blue, Contacts pitch: 5mm, Wire size: 26AWG...14AWG, Connector variant: cross screw.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
Packaging: Box
Wire Gauge: 14-26 AWG
Pitch: 0.197" (5.00mm)
Mating Orientation: Horizontal with Board
Positions Per Level: 8
Wire Termination: Screw - Leaf Spring, Wire Guard
Part Status: Active
Current: 10 A
Number of Levels: 1
Voltage: 300 V
auf Bestellung 1342 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 8
TB003-500-P08BE TB003-500-P08BE Hersteller : CUI Devices tb003_500-2306959.pdf Fixed Terminal Blocks Terminal block, screw type, 5.00 , horizontal, 8 poles, CUI Blue, Philip's head screw, PCB mount
auf Bestellung 613 Stücke:
Mindestbestellmenge: 2
TB003-500-P08BE Hersteller : Same Sky tb003-500.pdf Category: PCB terminal blocks
Description: Connector: PCB terminal block; 18A; 250V; PIN: 8; angled 90°; 5mm
Type of connector: PCB terminal block
Current rating: 18A
Rated voltage: 0.25kV
Number of pins: 8
Spatial orientation: angled 90°
Electrical mounting: screw terminal; THT
Body colour: blue
Contacts pitch: 5mm