Produkte > CUI DEVICES > TB004-508-17BE
TB004-508-17BE CUI Devices
tb004-508.pdf
Hersteller: CUI Devices
Description: TERMINAL BLOCK, SCREW TYPE, 5.08
Wire Gauge: 12-24 AWG
Pitch: 0.200" (5.08mm)
Mating Orientation: Horizontal with Board
Positions Per Level: 17
Wire Termination: Screw - Rising Cage Clamp
Part Status: Active
Current: 16 A
Number of Levels: 1
Voltage: 300 V
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details TB004-508-17BE CUI Devices
Description: TERMINAL BLOCK, SCREW TYPE, 5.08, Packaging: Box, Features: Interlocking (Side), Color: Blue, Mounting Type: Through Hole, Wire Gauge: 12-24 AWG, Pitch: 0.200" (5.08mm), Mating Orientation: Horizontal with Board, Positions Per Level: 17, Wire Termination: Screw - Rising Cage Clamp, Part Status: Active, Current: 16 A, Number of Levels: 1, Voltage: 300 V.
Weitere Produktangebote TB004-508-17BE
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
TB004-508-17BE TB004-508-17BE Hersteller : Same Sky tb004-508.pdf Fixed Terminal Blocks Terminal block, screw type, 5.08 , horizontal, 17 poles, CUI Blue, slotted screw, PCB mount
Produkt ist nicht verfügbar
TB004-508-17BE Hersteller : Same Sky tb004-508.pdf Category: PCB terminal blocks
Description: Connector: PCB terminal block; 18A; 250V; PIN: 17; angled 90°
Type of connector: PCB terminal block
Current rating: 18A
Rated voltage: 0.25kV
Number of pins: 17
Spatial orientation: angled 90°
Electrical mounting: screw terminal; THT
Wire size: 24AWG...12AWG
Body colour: blue
Contacts pitch: 5.08mm