Produkte > CUI DEVICES > TB004-508-18BE
TB004-508-18BE
TB004-508-18BE CUI Devices
tb004_508-2306855.pdf
Hersteller: CUI Devices
Fixed Terminal Blocks Terminal block, screw type, 5.08 , horizontal, 18 poles, CUI Blue, slotted screw, PCB mount
auf Bestellung 23 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details TB004-508-18BE CUI Devices
Description: TERMINAL BLOCK, SCREW TYPE, 5.08, Packaging: Box, Features: Interlocking (Side), Color: Blue, Mounting Type: Through Hole, Wire Gauge: 12-24 AWG, Pitch: 0.200" (5.08mm), Mating Orientation: Horizontal with Board, Positions Per Level: 18, Wire Termination: Screw - Rising Cage Clamp, Part Status: Active, Current: 16 A, Number of Levels: 1, Voltage: 300 V.
Wire Gauge: 12-24 AWG
Pitch: 0.200" (5.08mm)
Mating Orientation: Horizontal with Board
Positions Per Level: 18
Wire Termination: Screw - Rising Cage Clamp
Part Status: Active
Current: 16 A
Number of Levels: 1
Voltage: 300 V