Produkte > CUI DEVICES > TB005-762-04BE
TB005-762-04BE
TB005-762-04BE CUI Devices
tb005_762-2306961.pdf
Hersteller: CUI Devices
Fixed Terminal Blocks Terminal block, screw type, 7.62 , horizontal, 4 poles, CUI Blue, slotted screw, PCB mount
auf Bestellung 1015 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details TB005-762-04BE CUI Devices
Description: TERMINAL BLOCK, SCREW TYPE, 7.62, Packaging: Box, Features: Interlocking (Side), Color: Blue, Mounting Type: Through Hole, Wire Gauge: 10-26 AWG, Pitch: 0.300" (7.62mm), Mating Orientation: Horizontal with Board, Positions Per Level: 4, Wire Termination: Screw - Rising Cage Clamp, Part Status: Active, Current: 30 A, Number of Levels: 1, Voltage: 300 V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
TB005-762-04BE TB005-762-04BE Hersteller : Same Sky tb005-762.pdf Fixed Terminal Blocks Terminal block, screw type, 7.62 , horizontal, 4 poles, CUI Blue, slotted screw, PCB mount
auf Bestellung 780 Stücke:
Mindestbestellmenge: 2
Packaging: Box
Wire Gauge: 10-26 AWG
Pitch: 0.300" (7.62mm)
Mating Orientation: Horizontal with Board
Positions Per Level: 4
Wire Termination: Screw - Rising Cage Clamp
Part Status: Active
Current: 30 A
Number of Levels: 1
Voltage: 300 V
auf Bestellung 1070 Stücke:
Mindestbestellmenge: 9
TB005-762-04BE Hersteller : Same Sky tb005-762.pdf Category: PCB terminal blocks
Description: Connector: PCB terminal block; 32A; 630V; PIN: 4; angled 90°
Type of connector: PCB terminal block
Current rating: 32A
Rated voltage: 0.63kV
Number of pins: 4
Spatial orientation: angled 90°
Body colour: blue
Contacts pitch: 7.62mm