Produkte > CUI DEVICES > TB005-762-05BK
TB005-762-05BK CUI Devices
Hersteller: CUI Devices
Description: I/C Rectangular
Features: Interlocking (Side)
Packaging: Box
Color: Black
Mounting Type: Through Hole
Wire Gauge: 10-26 AWG
Pitch: 0.300" (7.62mm)
Mating Orientation: Horizontal with Board
Positions Per Level: 5
Wire Termination: Screw - Rising Cage Clamp
Current: 30 A
Number of Levels: 1
Voltage: 300 V
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details TB005-762-05BK CUI Devices
Category: PCB terminal blocks, Description: Connector: PCB terminal block; 32A; 630V; PIN: 5; angled 90°, Body colour: black, Type of connector: PCB terminal block, Electrical mounting: screw terminal; THT, Contacts pitch: 7.62mm, Current rating: 32A, Number of pins: 5, Wire size: 26AWG...10AWG, Rated voltage: 0.63kV, Spatial orientation: angled 90°.
Weitere Produktangebote TB005-762-05BK
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
TB005-762-05BK Hersteller : Same Sky Category: PCB terminal blocks
Description: Connector: PCB terminal block; 32A; 630V; PIN: 5; angled 90°
Body colour: black
Type of connector: PCB terminal block
Electrical mounting: screw terminal; THT
Contacts pitch: 7.62mm
Current rating: 32A
Number of pins: 5
Wire size: 26AWG...10AWG
Rated voltage: 0.63kV