Produkte > CUI DEVICES > TB005-762-08BE
TB005-762-08BE
TB005-762-08BE CUI Devices
tb005_762-2306961.pdf
Hersteller: CUI Devices
Fixed Terminal Blocks Terminal block, screw type, 7.62 , horizontal, 8 poles, CUI Blue, slotted screw, PCB mount
auf Bestellung 753 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details TB005-762-08BE CUI Devices
Description: TERMINAL BLOCK, SCREW TYPE, 7.62, Packaging: Box, Features: Interlocking (Side), Color: Blue, Mounting Type: Through Hole, Wire Gauge: 10-26 AWG, Pitch: 0.300" (7.62mm), Mating Orientation: Horizontal with Board, Positions Per Level: 8, Wire Termination: Screw - Rising Cage Clamp, Part Status: Active, Current: 30 A, Number of Levels: 1, Voltage: 300 V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
Packaging: Box
Features: Interlocking (Side)
Color: Blue
Mounting Type: Through Hole
Wire Gauge: 10-26 AWG
Pitch: 0.300" (7.62mm)
Mating Orientation: Horizontal with Board
Positions Per Level: 8
Wire Termination: Screw - Rising Cage Clamp
Part Status: Active
Current: 30 A
Number of Levels: 1
Voltage: 300 V
auf Bestellung 391 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 5
TB005-762-08BE TB005-762-08BE Hersteller : Same Sky tb005_762.pdf Fixed Terminal Blocks Terminal block, screw type, 7.62 , horizontal, 8 poles, CUI Blue, slotted screw, PCB mount
auf Bestellung 300 Stücke:
TB005-762-08BE Hersteller : Same Sky tb005-762.pdf Category: PCB terminal blocks
Description: Connector: PCB terminal block; 32A; 630V; PIN: 8; angled 90°
Type of connector: PCB terminal block
Current rating: 32A
Rated voltage: 0.63kV
Number of pins: 8
Body colour: blue
Contacts pitch: 7.62mm