TB005-762-18BE Same Sky (Formerly CUI Devices)
tb005-762.pdf
Hersteller: Same Sky (Formerly CUI Devices)
Description: TERMINAL BLOCK, SCREW TYPE, 7.62
Features: Interlocking (Side)
Packaging: Box
Color: Blue
Mounting Type: Through Hole
Wire Gauge: 10-26 AWG
Pitch: 0.300" (7.62mm)
Mating Orientation: Horizontal with Board
Positions Per Level: 18
Wire Termination: Screw - Rising Cage Clamp
Current: 30 A
Number of Levels: 1
Voltage: 300 V
Produktbewertung abgeben
Technische Details TB005-762-18BE Same Sky (Formerly CUI Devices)
Category: PCB terminal blocks, Description: Connector: PCB terminal block; 32A; 630V; PIN: 18; angled 90°, Type of connector: PCB terminal block, Current rating: 32A, Rated voltage: 0.63kV, Number of pins: 18, Spatial orientation: angled 90°, Electrical mounting: screw terminal; THT, Wire size: 26AWG...10AWG, Body colour: blue, Contacts pitch: 7.62mm.
Weitere Produktangebote TB005-762-18BE
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
TB005-762-18BE TB005-762-18BE Hersteller : CUI Devices tb005_762-1550566.pdf Fixed Terminal Blocks Terminal block, screw type, 7.62 , horizontal, 18 poles, CUI Blue, slotted screw, PCB mount
Produkt ist nicht verfügbar
TB005-762-18BE TB005-762-18BE Hersteller : Same Sky tb005_762-3507533.pdf Fixed Terminal Blocks Terminal block, screw type, 7.62 , horizontal, 18 poles, CUI Blue, slotted screw, PCB mount
TB005-762-18BE Hersteller : Same Sky tb005-762.pdf Category: PCB terminal blocks
Description: Connector: PCB terminal block; 32A; 630V; PIN: 18; angled 90°
Type of connector: PCB terminal block
Current rating: 32A
Rated voltage: 0.63kV
Number of pins: 18
Spatial orientation: angled 90°
Electrical mounting: screw terminal; THT
Wire size: 26AWG...10AWG
Body colour: blue
Contacts pitch: 7.62mm