TB006-508-18BE Same Sky (Formerly CUI Devices)
tb006-508.pdf
Hersteller: Same Sky (Formerly CUI Devices)
Description: TERMINAL BLOCK, SCREW TYPE, 5.08
Wire Gauge: 14-26 AWG
Pitch: 0.200" (5.08mm)
Mating Orientation: Horizontal with Board
Positions Per Level: 18
Wire Termination: Screw - Rising Cage Clamp
Current: 12 A
Number of Levels: 1
Voltage: 300 V
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details TB006-508-18BE Same Sky (Formerly CUI Devices)
Description: TERMINAL BLOCK, SCREW TYPE, 5.08, Packaging: Box, Features: Interlocking (Side), Color: Blue, Mounting Type: Through Hole, Wire Gauge: 14-26 AWG, Pitch: 0.200" (5.08mm), Mating Orientation: Horizontal with Board, Positions Per Level: 18, Wire Termination: Screw - Rising Cage Clamp, Current: 12 A, Number of Levels: 1, Voltage: 300 V.
Weitere Produktangebote TB006-508-18BE
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
TB006-508-18BE TB006-508-18BE Hersteller : CUI Devices tb006_508-1550645.pdf Fixed Terminal Blocks Terminal block, screw type, 5.08 , horizontal, 18 poles, CUI Blue, slotted screw, PCB mount
Produkt ist nicht verfügbar
TB006-508-18BE TB006-508-18BE Hersteller : Same Sky tb006_508-3507680.pdf Fixed Terminal Blocks Terminal block, screw type, 5.08 , horizontal, 18 poles, CUI Blue, slotted screw, PCB mount