Produkte > CUI DEVICES > TB007-508-08BE
TB007-508-08BE
TB007-508-08BE CUI Devices
tb007_508-2306759.pdf
Hersteller: CUI Devices
Fixed Terminal Blocks Terminal block, screw type, 5.08 , horizontal, 8 poles, CUI Blue, slotted screw, PCB mount
auf Bestellung 583 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details TB007-508-08BE CUI Devices
Description: TERMINAL BLOCK, SCREW TYPE, 5.08, Packaging: Box, Features: Interlocking (Side), Color: Blue, Mounting Type: Through Hole, Wire Gauge: 12-24 AWG, Pitch: 0.200" (5.08mm), Mating Orientation: Horizontal with Board, Positions Per Level: 8, Wire Termination: Screw - Rising Cage Clamp, Part Status: Active, Current: 16 A, Number of Levels: 1, Voltage: 300 V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
Packaging: Box
Features: Interlocking (Side)
Color: Blue
Mounting Type: Through Hole
Wire Gauge: 12-24 AWG
Pitch: 0.200" (5.08mm)
Mating Orientation: Horizontal with Board
Positions Per Level: 8
Wire Termination: Screw - Rising Cage Clamp
Part Status: Active
Current: 16 A
Number of Levels: 1
Voltage: 300 V
auf Bestellung 2923 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 7
TB007-508-08BE TB007-508-08BE Hersteller : CUI DEVICES tb007-508.pdf Conn Terminal Block 8 POS 5.08mm Solder ST Thru-Hole 16A/Contact
Produkt ist nicht verfügbar
TB007-508-08BE TB007-508-08BE Hersteller : Same Sky tb007-508.pdf Fixed Terminal Blocks Terminal block, screw type, 5.08 , horizontal, 8 poles, CUI Blue, slotted screw, PCB mount
Produkt ist nicht verfügbar
TB007-508-08BE Hersteller : Same Sky tb007-508.pdf Category: PCB terminal blocks
Description: Connector: PCB terminal block; 18A; 250V; PIN: 8; angled 90°
Type of connector: PCB terminal block
Current rating: 18A
Rated voltage: 0.25kV
Number of pins: 8
Spatial orientation: angled 90°
Electrical mounting: screw terminal; THT
Body colour: blue
Contacts pitch: 5.08mm