Produkte > CUI DEVICES > TB008A-508-14BE
TB008A-508-14BE CUI Devices
tb008a-508.pdf
Hersteller: CUI Devices
Description: TERMINAL BLOCK, SCREW TYPE, 5.08
Packaging: Box
Features: Interlocking (Side)
Color: Blue
Mounting Type: Through Hole
Wire Gauge: 12-24 AWG
Pitch: 0.200" (5.08mm)
Mating Orientation: 45° (135°) Angle with Board
Positions Per Level: 14
Wire Termination: Screw - Rising Cage Clamp
Current: 16 A
Number of Levels: 1
Voltage: 300 V
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details TB008A-508-14BE CUI Devices
Description: TERMINAL BLOCK, SCREW TYPE, 5.08, Packaging: Box, Features: Interlocking (Side), Color: Blue, Mounting Type: Through Hole, Wire Gauge: 12-24 AWG, Pitch: 0.200" (5.08mm), Mating Orientation: 45° (135°) Angle with Board, Positions Per Level: 14, Wire Termination: Screw - Rising Cage Clamp, Current: 16 A, Number of Levels: 1, Voltage: 300 V.
Weitere Produktangebote TB008A-508-14BE
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
TB008A-508-14BE TB008A-508-14BE Hersteller : CUI Devices tb008a_508-1550650.pdf Fixed Terminal Blocks Terminal block, screw type, 5.08 , 45, 14 poles, CUI Blue, slotted screw, PCB mount