Produkte > CUI DEVICES > TB009-508-06BE
TB009-508-06BE
TB009-508-06BE CUI Devices
tb009_508-2306780.pdf
Hersteller: CUI Devices
Fixed Terminal Blocks Terminal block, screw type, 5.08 , horizontal, 6 poles, CUI Blue, slotted screw, PCB mount
auf Bestellung 320 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details TB009-508-06BE CUI Devices
Description: TERMINAL BLOCK, SCREW TYPE, 5.08, Packaging: Box, Features: Interlocking (Side), Color: Blue, Mounting Type: Through Hole, Wire Gauge: 12-26 AWG, Pitch: 0.200" (5.08mm), Mating Orientation: Horizontal with Board, Positions Per Level: 6, Wire Termination: Screw - Rising Cage Clamp, Part Status: Active, Current: 20 A, Number of Levels: 1, Voltage: 300 V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
Packaging: Box
Wire Gauge: 12-26 AWG
Pitch: 0.200" (5.08mm)
Mating Orientation: Horizontal with Board
Positions Per Level: 6
Wire Termination: Screw - Rising Cage Clamp
Part Status: Active
Current: 20 A
Number of Levels: 1
Voltage: 300 V
auf Bestellung 683 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 6
TB009-508-06BE TB009-508-06BE Hersteller : Same Sky tb009-508.pdf Fixed Terminal Blocks Terminal block, screw type, 5.08 , horizontal, 6 poles, CUI Blue, slotted screw, PCB mount
auf Bestellung 349 Stücke:
TB009-508-06BE Hersteller : Same Sky tb009-508.pdf Category: PCB terminal blocks
Description: Connector: PCB terminal block; 20A; 250V; PIN: 6; angled 90°
Electrical mounting: screw terminal; THT
Contacts pitch: 5.08mm
Current rating: 20A
Number of pins: 6
Wire size: 26AWG...12AWG
Rated voltage: 0.25kV