Produkte > CUI DEVICES > TB010-508-04BE
TB010-508-04BE
TB010-508-04BE CUI DEVICES
tb010-508.pdf
Hersteller: CUI DEVICES
Conn Terminal Block 4 POS 5.08mm Solder ST Thru-Hole 20A/Contact
auf Bestellung 1200 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 111
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details TB010-508-04BE CUI DEVICES
Category: PCB terminal blocks, Description: Connector: PCB terminal block; 20A; 250V; PIN: 4; angled 90°, Type of connector: PCB terminal block, Current rating: 20A, Rated voltage: 0.25kV, Number of pins: 4, Spatial orientation: angled 90°, Electrical mounting: screw terminal; THT, Wire size: 26AWG...12AWG, Body colour: blue, Contacts pitch: 5.08mm.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
TB010-508-04BE TB010-508-04BE Hersteller : Same Sky tb010_508.pdf Fixed Terminal Blocks Terminal block, screw type, 5.08 , horizontal, 4 poles, CUI Blue, slotted screw, PCB mount
auf Bestellung 653 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Wire Gauge: 12-26 AWG
Pitch: 0.200" (5.08mm)
Mating Orientation: Horizontal with Board
Positions Per Level: 4
Wire Termination: Screw - Rising Cage Clamp
Current: 20 A
Number of Levels: 1
Voltage: 300 V
auf Bestellung 2246 Stücke:
Mindestbestellmenge: 7
TB010-508-04BE TB010-508-04BE Hersteller : CUI DEVICES tb010-508.pdf Conn Terminal Block 4 POS 5.08mm Solder ST Thru-Hole 20A/Contact
Produkt ist nicht verfügbar
TB010-508-04BE Hersteller : Same Sky tb010-508.pdf Category: PCB terminal blocks
Description: Connector: PCB terminal block; 20A; 250V; PIN: 4; angled 90°
Type of connector: PCB terminal block
Current rating: 20A
Rated voltage: 0.25kV
Number of pins: 4
Spatial orientation: angled 90°
Electrical mounting: screw terminal; THT
Wire size: 26AWG...12AWG
Body colour: blue
Contacts pitch: 5.08mm