Produkte > CUI DEVICES > TB010-508-08BE
TB010-508-08BE
TB010-508-08BE CUI DEVICES
tb010-508.pdf
Hersteller: CUI DEVICES
Conn Terminal Block 8 POS 5.08mm Solder ST Thru-Hole 20A/Contact
auf Bestellung 791 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 122
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details TB010-508-08BE CUI DEVICES
Description: TERMINAL BLOCK, SCREW TYPE, 5.08, Packaging: Box, Features: Interlocking (Side), Color: Blue, Mounting Type: Through Hole, Wire Gauge: 12-26 AWG, Pitch: 0.200" (5.08mm), Mating Orientation: Horizontal with Board, Positions Per Level: 8, Wire Termination: Screw - Rising Cage Clamp, Part Status: Active, Current: 20 A, Number of Levels: 1, Voltage: 300 V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
TB010-508-08BE TB010-508-08BE Hersteller : CUI DEVICES tb010-508.pdf Conn Terminal Block 8 POS 5.08mm Solder ST Thru-Hole 20A/Contact
auf Bestellung 791 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 122
TB010-508-08BE TB010-508-08BE Hersteller : CUI Devices tb010_508-2306735.pdf Fixed Terminal Blocks Terminal block, screw type, 5.08 , horizontal, 8 poles, CUI Blue, slotted screw, PCB mount
auf Bestellung 17 Stücke:
Mindestbestellmenge: 2
Packaging: Box
Features: Interlocking (Side)
Color: Blue
Mounting Type: Through Hole
Wire Gauge: 12-26 AWG
Pitch: 0.200" (5.08mm)
Mating Orientation: Horizontal with Board
Positions Per Level: 8
Wire Termination: Screw - Rising Cage Clamp
Part Status: Active
Current: 20 A
Number of Levels: 1
Voltage: 300 V
auf Bestellung 593 Stücke:
Mindestbestellmenge: 5
TB010-508-08BE TB010-508-08BE Hersteller : Same Sky tb010_508.pdf Fixed Terminal Blocks Terminal block, screw type, 5.08 , horizontal, 8 poles, CUI Blue, slotted screw, PCB mount
auf Bestellung 377 Stücke:
TB010-508-08BE Hersteller : Same Sky tb010-508.pdf Category: PCB terminal blocks
Description: Connector: PCB terminal block; 20A; 250V; PIN: 8; angled 90°
Type of connector: PCB terminal block
Current rating: 20A
Rated voltage: 0.25kV
Number of pins: 8
Spatial orientation: angled 90°
Electrical mounting: screw terminal; THT
Body colour: blue
Contacts pitch: 5.08mm