Produkte > CUI DEVICES > TB010-508-21BE
TB010-508-21BE
TB010-508-21BE CUI DEVICES
tb010-508.pdf
Hersteller: CUI DEVICES
Conn Terminal Block 21 POS 5.08mm Solder ST Thru-Hole 20A/Contact
Produktbewertung abgeben
Technische Details TB010-508-21BE CUI DEVICES
Category: PCB terminal blocks, Description: Connector: PCB terminal block; 20A; 250V; PIN: 21; angled 90°, Type of connector: PCB terminal block, Electrical mounting: screw terminal; THT, Contacts pitch: 5.08mm, Current rating: 20A, Number of pins: 21, Wire size: 26AWG...12AWG, Rated voltage: 0.25kV, Spatial orientation: angled 90°, Body colour: blue.
Weitere Produktangebote TB010-508-21BE
Wire Gauge: 12-26 AWG
Pitch: 0.200" (5.08mm)
Mating Orientation: Horizontal with Board
Positions Per Level: 21
Wire Termination: Screw - Rising Cage Clamp
Current: 20 A
Number of Levels: 1
Voltage: 300 V
Produkt ist nicht verfügbar
TB010-508-21BE TB010-508-21BE Hersteller : CUI Devices tb010_508-1550629.pdf Fixed Terminal Blocks Terminal block, screw type, 5.08 , horizontal, 21 poles, CUI Blue, slotted screw, PCB mount
TB010-508-21BE TB010-508-21BE Hersteller : Same Sky tb010-508.pdf Fixed Terminal Blocks Terminal block, screw type, 5.08 , horizontal, 21 poles, CUI Blue, slotted screw, PCB mount
TB010-508-21BE Hersteller : Same Sky tb010-508.pdf Category: PCB terminal blocks
Description: Connector: PCB terminal block; 20A; 250V; PIN: 21; angled 90°
Type of connector: PCB terminal block
Electrical mounting: screw terminal; THT
Contacts pitch: 5.08mm
Current rating: 20A
Number of pins: 21
Wire size: 26AWG...12AWG
Rated voltage: 0.25kV