TBL-0014-750-04GR Same Sky (Formerly CUI Devices)
tbl-0014-750.pdf
Hersteller: Same Sky (Formerly CUI Devices)
Description: TERMINAL BLOCK, 1-6 POLES,GREEN,
Packaging: Box
Color: Green
Mounting Type: Through Hole
Wire Gauge: 8-24 AWG
Pitch: 0.295" (7.50mm)
Mating Orientation: Vertical with Board
Positions Per Level: 4
Wire Termination: Screwless - Leg Spring, Push-In Spring
Current: 40 A
Number of Levels: 1
Voltage: 600 V
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details TBL-0014-750-04GR Same Sky (Formerly CUI Devices)
Description: TERMINAL BLOCK, 1-6 POLES,GREEN,, Packaging: Box, Color: Green, Mounting Type: Through Hole, Wire Gauge: 8-24 AWG, Pitch: 0.295" (7.50mm), Mating Orientation: Vertical with Board, Positions Per Level: 4, Wire Termination: Screwless - Leg Spring, Push-In Spring, Current: 40 A, Number of Levels: 1, Voltage: 600 V.