Produkte > SAME SKY > TBL002A-350-06GR-2OR
TBL002A-350-06GR-2OR
TBL002A-350-06GR-2OR Same Sky
tbl002a-350.pdf
Hersteller: Same Sky
Fixed Terminal Blocks 1-24 Poles, Screwless, 45 , 3.50 Pitch, 24-20 (AWG), Terminal Block Connector
auf Bestellung 413 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details TBL002A-350-06GR-2OR Same Sky
Description: TERMINAL BLOCK, SCREWLESS, 3.50,, Features: Interlocking (Side), Push Button Actuated, Packaging: Tray, Color: Green, Mounting Type: Through Hole, Kinked Pin, Wire Gauge: 20-24 AWG, Pitch: 0.138" (3.50mm), Mating Orientation: 45° (135°) Angle with Board, Positions Per Level: 6, Wire Termination: Screwless - Push Button Clamp, Current: 2 A, Number of Levels: 1, Voltage: 300 V.
Packaging: Tray
Color: Green
Mounting Type: Through Hole, Kinked Pin
Wire Gauge: 20-24 AWG
Pitch: 0.138" (3.50mm)
Mating Orientation: 45° (135°) Angle with Board
Positions Per Level: 6
Wire Termination: Screwless - Push Button Clamp
Current: 2 A
Number of Levels: 1
Voltage: 300 V