Produkte > CUI DEVICES > TBL004-508-08BE-2GY
TBL004-508-08BE-2GY
TBL004-508-08BE-2GY CUI Devices
tbl004_508-2306941.pdf
Hersteller: CUI Devices
Fixed Terminal Blocks Terminal block, screwless, 5.08, Horizontal, 8 Blue w Grey button
auf Bestellung 451 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details TBL004-508-08BE-2GY CUI Devices
Description: TERMINAL BLOCK, SCREWLESS, 5.08,, Packaging: Tray, Features: Interlocking (Side), Push Button Actuated, Color: Blue, Mounting Type: Through Hole, Wire Gauge: 14-24 AWG, Pitch: 0.200" (5.08mm), Mating Orientation: Horizontal with Board, Positions Per Level: 8, Wire Termination: Screwless - Push Button Clamp, Current: 10 A, Number of Levels: 1, Voltage: 300 V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
Packaging: Tray
Features: Interlocking (Side), Push Button Actuated
Color: Blue
Mounting Type: Through Hole
Wire Gauge: 14-24 AWG
Pitch: 0.200" (5.08mm)
Mating Orientation: Horizontal with Board
Positions Per Level: 8
Wire Termination: Screwless - Push Button Clamp
Current: 10 A
Number of Levels: 1
Voltage: 300 V
auf Bestellung 205 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 5
auf Bestellung 225 Stücke:
TBL004-508-08BE-2GY Hersteller : Same Sky tbl004-508.pdf Category: PCB terminal blocks
Description: Connector: PCB terminal block; 15A; 320V; PIN: 8; angled 90°
Type of connector: PCB terminal block
Current rating: 15A
Rated voltage: 0.32kV
Number of pins: 8
Spatial orientation: angled 90°
Electrical mounting: spring clamp
Body colour: blue
Contacts pitch: 5.08mm