Produkte > CUI DEVICES > TBL004V-508-21BE-2GY
TBL004V-508-21BE-2GY
TBL004V-508-21BE-2GY CUI Devices
tbl004v_508-2306816.pdf
Hersteller: CUI Devices
Fixed Terminal Blocks 2 24 Poles, Screwless, Vertical, 5.08 Pitch, 24 14 (AWG), Terminal Block Connector
auf Bestellung 90 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details TBL004V-508-21BE-2GY CUI Devices
Description: TERMINAL BLOCK, SCREWLESS, 5.08,, Packaging: Tray, Features: Interlocking (Side), Push Button Actuated, Color: Blue, Mounting Type: Through Hole, Wire Gauge: 14-24 AWG, Pitch: 0.200" (5.08mm), Mating Orientation: Vertical with Board, Positions Per Level: 21, Wire Termination: Screwless - Push Button Clamp, Current: 10 A, Number of Levels: 1, Voltage: 300 V.
Weitere Produktangebote TBL004V-508-21BE-2GY
Wire Gauge: 14-24 AWG
Pitch: 0.200" (5.08mm)
Mating Orientation: Vertical with Board
Positions Per Level: 21
Wire Termination: Screwless - Push Button Clamp
Current: 10 A
Number of Levels: 1
Voltage: 300 V
auf Bestellung 1 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
TBL004V-508-21BE-2GY TBL004V-508-21BE-2GY Hersteller : Same Sky tbl004v_508.pdf Fixed Terminal Blocks Terminal block, screwless, 5.08, Vertical, 21 poles, Blue w Grey button
Produkt ist nicht verfügbar
TBL004V-508-21BE-2GY Hersteller : Same Sky tbl004v-508.pdf Category: PCB terminal blocks
Description: Connector: PCB terminal block; 15A; 320V; PIN: 21; straight; 5.08mm
Body colour: blue
Lever colour: grey
Type of connector: PCB terminal block
Electrical mounting: spring clamp
Contacts pitch: 5.08mm
Current rating: 15A
Number of pins: 21
Wire size: 24AWG...14AWG
Rated voltage: 0.32kV