Produkte > CUI DEVICES > TBL008-1000-08BE
TBL008-1000-08BE
TBL008-1000-08BE CUI Devices
tbl008_1000-2306943.pdf
Hersteller: CUI Devices
Fixed Terminal Blocks Terminal block, screwless, 10.0, Horizontal, 8, Blue
auf Bestellung 1 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details TBL008-1000-08BE CUI Devices
Description: TERMINAL BLOCK, SCREWLESS, 10.0,, Packaging: Box, Features: Interlocking (Side), Color: Blue, Mounting Type: Through Hole, Wire Gauge: 4-18 AWG, Pitch: 0.394" (10.00mm), Mating Orientation: Horizontal with Board, Positions Per Level: 8, Wire Termination: Screwless - Spring Cage, Tension Clamp, Part Status: Active, Current: 66 A, Number of Levels: 1, Voltage: 600 V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
auf Bestellung 749 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Packaging: Box
Features: Interlocking (Side)
Color: Blue
Mounting Type: Through Hole
Wire Gauge: 4-18 AWG
Pitch: 0.394" (10.00mm)
Mating Orientation: Horizontal with Board
Positions Per Level: 8
Wire Termination: Screwless - Spring Cage, Tension Clamp
Part Status: Active
Current: 66 A
Number of Levels: 1
Voltage: 600 V
auf Bestellung 202 Stücke:
TBL008-1000-08BE Hersteller : Same Sky tbl008-1000.pdf Category: PCB terminal blocks
Description: Connector: PCB terminal block; 76A; 1kV; PIN: 8; angled 90°; 10mm
Electrical mounting: spring clamp
Contacts pitch: 10mm
Number of pins: 8
Wire size: 18AWG...4AWG
Current rating: 76A
Spatial orientation: angled 90°
Rated voltage: 1kV