Produkte > CUI DEVICES > TBL008-1000-10BE
TBL008-1000-10BE
TBL008-1000-10BE CUI Devices
tbl008-1000.pdf
Hersteller: CUI Devices
Description: TERMINAL BLOCK, SCREWLESS, 10.0,
Wire Gauge: 4-18 AWG
Pitch: 0.394" (10.00mm)
Mating Orientation: Horizontal with Board
Positions Per Level: 10
Wire Termination: Screwless - Spring Cage, Tension Clamp
Current: 66 A
Number of Levels: 1
Voltage: 600 V
Produktbewertung abgeben
Technische Details TBL008-1000-10BE CUI Devices
Description: TERMINAL BLOCK, SCREWLESS, 10.0,, Features: Interlocking (Side), Packaging: Box, Color: Blue, Mounting Type: Through Hole, Wire Gauge: 4-18 AWG, Pitch: 0.394" (10.00mm), Mating Orientation: Horizontal with Board, Positions Per Level: 10, Wire Termination: Screwless - Spring Cage, Tension Clamp, Current: 66 A, Number of Levels: 1, Voltage: 600 V.
Weitere Produktangebote TBL008-1000-10BE
Produkt ist nicht verfügbar
TBL008-1000-10BE Hersteller : Same Sky tbl008-1000.pdf Category: PCB terminal blocks
Description: Connector: PCB terminal block; 76A; 1kV; PIN: 10; angled 90°; 10mm
Type of connector: PCB terminal block
Current rating: 76A
Rated voltage: 1kV
Number of pins: 10
Spatial orientation: angled 90°
Electrical mounting: spring clamp
Body colour: blue
Contacts pitch: 10mm