Produkte > CUI DEVICES > TBL008-1000-11BE
TBL008-1000-11BE
TBL008-1000-11BE CUI Devices
tbl008_1000-2306943.pdf
Hersteller: CUI Devices
Fixed Terminal Blocks 2 24 Poles, Screwless, Horizontal, 10.00 Pitch, 18 4 (AWG), Terminal Block Connector
auf Bestellung 27 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details TBL008-1000-11BE CUI Devices
Description: TERMINAL BLOCK, SCREWLESS, 10.0,, Features: Interlocking (Side), Packaging: Box, Color: Blue, Mounting Type: Through Hole, Wire Gauge: 4-18 AWG, Pitch: 0.394" (10.00mm), Mating Orientation: Horizontal with Board, Positions Per Level: 11, Wire Termination: Screwless - Spring Cage, Tension Clamp, Part Status: Active, Current: 66 A, Number of Levels: 1, Voltage: 600 V.
Weitere Produktangebote TBL008-1000-11BE
Wire Gauge: 4-18 AWG
Pitch: 0.394" (10.00mm)
Mating Orientation: Horizontal with Board
Positions Per Level: 11
Wire Termination: Screwless - Spring Cage, Tension Clamp
Part Status: Active
Current: 66 A
Number of Levels: 1
Voltage: 600 V
Produkt ist nicht verfügbar
TBL008-1000-11BE Hersteller : Same Sky tbl008-1000.pdf Category: PCB terminal blocks
Description: Connector: PCB terminal block; 76A; 1kV; PIN: 11; angled 90°; 10mm
Electrical mounting: spring clamp
Contacts pitch: 10mm
Number of pins: 11
Wire size: 18AWG...4AWG
Current rating: 76A
Spatial orientation: angled 90°
Rated voltage: 1kV