Produkte > CUI DEVICES > TBL008V-1000-05BE
TBL008V-1000-05BE
TBL008V-1000-05BE CUI Devices
tbl008v-1000.pdf
Hersteller: CUI Devices
Description: TERMINAL BLOCK, SCREWLESS, 10.0,
Packaging: Box
Features: Interlocking (Side)
Color: Blue
Mounting Type: Through Hole
Wire Gauge: 4-18 AWG
Pitch: 0.394" (10.00mm)
Mating Orientation: Vertical with Board
Positions Per Level: 5
Wire Termination: Screwless - Spring Cage, Tension Clamp
Part Status: Active
Current: 66 A
Number of Levels: 1
Voltage: 600 V
auf Bestellung 77 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details TBL008V-1000-05BE CUI Devices
Description: TERMINAL BLOCK, SCREWLESS, 10.0,, Packaging: Box, Features: Interlocking (Side), Color: Blue, Mounting Type: Through Hole, Wire Gauge: 4-18 AWG, Pitch: 0.394" (10.00mm), Mating Orientation: Vertical with Board, Positions Per Level: 5, Wire Termination: Screwless - Spring Cage, Tension Clamp, Part Status: Active, Current: 66 A, Number of Levels: 1, Voltage: 600 V.
Weitere Produktangebote TBL008V-1000-05BE
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
TBL008V-1000-05BE TBL008V-1000-05BE Hersteller : CUI Devices tbl008v_1000-2306711.pdf Fixed Terminal Blocks 2 24 Poles, Screwless, Vertical, 10.00 Pitch, 18 4 (AWG), Terminal Block Connector
Produkt ist nicht verfügbar
TBL008V-1000-05BE Hersteller : Same Sky tbl008v-1000.pdf Category: PCB terminal blocks
Description: Connector: PCB terminal block; 76A; 1kV; PIN: 5; straight; 10mm
Electrical mounting: spring clamp
Contacts pitch: 10mm
Number of pins: 5
Wire size: 18AWG...4AWG
Current rating: 76A
Spatial orientation: straight
Rated voltage: 1kV